Lasteaia ajalugu

Kirivere Kooli lasteaed "Tähekild" on Põhja-Sakala Vallavalitsuse hallatav asutus, mis asub Kõo külas Kõo teenuskeskus põhjapoolses tiivas.

Lasteaias on 3 rühma:
• Sõimerühm „Killukesed" 
• Aiarühm „Killud" 
• Liitrühm „Tähed" 

Lasteaial on avar õueala, kord nädalas on meie kasutuses Kirivere Kooli võimla ja staadion, mis annab lastele mitmekülgsed võimalused aktiivseks tegevuseks.

Lasteaia meeskonda kuuluvad kolm õpetajat, viis õpetaja abi, logopeed, liikumisõpetaja, muusikaõpetaja, kokk ja direktor.

Lasteaia ajaloost

70 ndail oli Võhma kolhoos üks tuntumaid ja jõukamaid majandeid Eestis. Suurenenud lastesündivus tingis vajaduse avada Koksveres üherühmaline lasteaed, mis töötas aastatel 1975-1979.
1979. aastal avas oma uksed Võhma Lihakombinaadi uus tüüpprojekti järgi ehitatud 160-kohaline lasteaed. Kuna see lasteaed ehitati ja sisustati Võhma kolhoosi abiga, siis hakkasid kolhoosi lapsed bussiga Võhma Lihakombinaadi Lastepäevakodus käima. Nii kestis see ligikaudu kümme aastat.
Iseseisvumise eel lagunesid ühismajandid, kadus vajadus ning võimalus lapsi Võhmasse sõidutada. Ometi tekkis mõne aja möödudes taas nõudlus lasteaiakohtade järele ning Kõo Vallavalitsus leidis võimaluse avada lasteaed, seekord Kõos. Üherühmaline lasteaed tegutses korruselamu neljatoalises korteris 1996. aastani, kuni kolis oma praegusesse asukohta Kõo mõisa ringhoones.
Kolimisel uude majja sai lasteasutus nime Kõo Lasteaed "Tähekild".
Kuna nõudlus lasteaiakohtadele oli tunduvalt suurem, kui olud seda võimaldasid, alustati 2003. aastal juurdeehitusega. OÜ Katus ja Aken, Jaanus Priksiga eesotsas, renoveeris ruumid kahe kuu jooksul ja 8. septembril 2003 avatigi Kõo Lasteaias "Tähekild" senise ühe rühma kõrvale lisaks uus rühm.
Alates septembrist 2012 on lasteaias ka kolmas rühm, kuni 3-aastastele lastele.

Alates 2014. aasta augustist on liidetud Kirivere Põhikool ja Kõo Lasteaed Tähekild üheks asutuseks. Uue õppeasutuse nimetus on Kirivere Kool.

Published 01.10.2021. Last changed 20.12.2022.